Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka rockowa i dance'owa.
Już w szkole średniej Agnieszka Chylińska zaczęła odnosić pewne sukcesy muzyczne. 19 marca 1994 zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim[potrzebne źródło]. Udział w tym konkursie okazał się ważny, dzięki niemu poznała swój pierwszy zespół – Second Face. Po wielu koncertach i prestiżowych wyróżnieniach pojawiły się pierwsze poważniejsze propozycje. Zbigniew Kraszewski zaproponował jej śpiewanie w TSA Evolution, na co się nie zgodziła. Po roku przyjęła jego zaproszenie do rozmów nt. śpiewania w zespole Skawalker, solowym projekcie Grzegorza Skawińskiego. Zespół przemianowano na O.N.A., a w 1995 nagrał debiutancką płytę Modlishka.

Wokalistka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu "rozbieżności artystycznych". Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany jej nazwiskiem. 19 marca 2004 grupa wydała swoją pierwszą płytę pt. Winna. Płyta sprzedana w ilości 33 tys. egzemplarzy. 10 września 2007 w warszawskim Teatrze Roma został nagrany koncert MTV Unplugged zespołu Hey, gdzie Chylińska wraz z Kasią Nosowską wykonała piosenkę PJ Harvey Angelene.

W chwili obecnej jest jurorem w programie TVN Mam talent!. 23 października 2009 ukazał się jej nowy album- Modern Rocking, utrzymany w stylu dance, nagrany z duetem producenckim PLAN B – (Bartek Królik i Marek Piotrowski). Album stał się ogromnym sukcesem komercyjnym, zdobywając szczyt najlepiej sprzedających się albumów w Polsce- OLiS i uzyskując (w pierwszym tygodniu sprzedaży) status złotej płyty[2], natomiast po trzech tygodniach status platynowej płyty.

14 marca 2009 na antenie TVN został wyemitowany odcinek serialu Niania, w którym Agnieszka Chylińska wcieliła się w postać przyjaciółki z liceum Frani Maj.

polscywykonawcy 18/12/2009 12:49:12 [Powrót] Komentuj